Časté dotazy zákazníků

1. Je možné hodinky vyměnit, pokud mi například nebudou sedět dobře na ruce? Nemohou nastat při výměně nějaké komplikace?

Pokud se rozhodnete pro výměnu hodinek do 14 dnů od převzetí a hodinky nebudou nošené ani poškozené, je jejich výměna velice jednoduchá.
Stačí, abyste nám zavolal(a) nebo zaslal(a) email s informací o odstoupení od kupní smlouvy s tím, že byste hodinky rád(a) vyměnil(a) za jiný model a zboží nám zaslal(a) zpět. Samotná výměna hodinek je provedena v co nejkratším termínu.

2. Chci se zeptat, jak funguje objednávka na Slovensko. Platí se poštovné i tehdy, když jsou hodinky dražší než 1000Kč? Platí se převodem z účtu nebo dobírkou? Jak dlouho trvá doručení na Slovensko?

Objednávku jednoduše provedete na našich stránkách, pouze se ujistěte, že jste změnil(a) stát na Slovenskou republiku.

V případě zahraničních objednávek je nutné, aby platba za zboží byla provedena předem, a to bankovním převodem nebo platební kartou. Veškeré potřebné platební údaje se vám zobrazí po odeslání objednávky a zároveň vám budou doručeny emailem.

Poštovné u zásilek na Slovensko je zdarma v případě, že hodnota objednávky překročila 5000Kč. Je-li cena objednaného zboží nižší, účtujeme poštovné v hodnotě 250Kč.

Samotné zboží, pokud je skladem, expedujeme ihned po připsání platby. Doručení trvá přibližně 7-10 pracovních dní.

3. Jak mám postupovat v případě, pokud chci vystavit fakturu na hodinky, které jsem u vás objednal?

Fakturu vám vystavíme na základě vašeho IČO a DIČ nebo zpětně po uhrazení dobírky.

4. Je možné si u vás hodinky prohlédnout a vyzvednout osobně?

Ano, možnost osobního odběru samozřejmě existuje, a to přímo v sídle naší společnosti v Chrudimi.

5. Zhruba před rokem jsem přes Váš obchod zakoupil hodinky, které nyní přestaly fungovat. Domnívám se, že se jedná pouze o vybití baterie. Je možné provést výměnu baterie v hodinářství nebo musím hodinky zaslat na vaší adresu?

V tomto případě máte dvě varianty. Zaslat zboží zpět na naší adresu nebo nechat provést výměnu baterie v autorizovaném servise.
Nedoporučujeme nechat měnit baterii nebo nechávat provádět opravy jinde, neboť by mohlo dojít k neodbornému vniknutí do hodinek a další případná reklamace, jež by byla uplatňována u autorizovaného servisu, by nemusela být uznána jako záruční.

6. Mám zájem o hodinky, u kterých je uvedená vodotěsnost 50m. Je to skutečně reálná hodnota? Mohu se s tímto modelem potápět?

Hodnota 50m u většiny značek odpovídá 5ATM. Takové hodinky zvládnou pouze sprchování nebo mytí rukou, pro potápění jsou tedy naprosto nevhodné. Výjimku tvoří náramkové počítače Suunto, kde udávaný stupeň vodotěsnosti skutečně odpovídá reálné hodnotě.
Bližší informace naleznete v naší tabulce vodotěsnosti.

7. Potřebuji vědět, co znamenají rozměry uvedené u hodinek. Co znamená 1., 2., 3. rozměr?

Rozměry uvádíme v následujícím pořadí: šířka pouzdra bez korunky x výška pouzdra od osky k osce x tloušťka pouzdra.

8. Zakoupil jsem si u vás hodinky, ale obvod řemínku je větší než mé zápěstí. Mohu si nechat řemínek zkrátit u hodináře nebo musím hodinky zaslat zpět k vám? Jde mi o to, abych neztratil záruku.

Řemínek si můžete nechat zkrátit i u kteréhokoli šikovného hodináře, například v místě vašeho bydliště. Zkrácením není záruka nijak ovlivněna.

9. Bohužel se mi na hodinkách projevila závada, jak mám nyní postupovat?

Hodinky spolu se záručním listem, dokladem o koupi a průvodním dopisem se stručným, ale jasným popisem závady, zašlete formou obchodního balíku zpět na adresu naší společnosti: Vivantis a.s., Školní náměstí 14, Chrudim II, PSČ : 537 01.
Jakmile Vaší reklamaci obdržíme, bude předána autorizovanému servisu k vyřízení. O jejím výsledku budete informován(a) písemně, nejpozději do 30 dnů ode dne převzetí zboží. Pokud reklamace nebude uznána, budeme vás telefonicky informovat o možnosti placené opravy.

10. Uvažuji o koupi hodinek Citizen s nabíjením Eco Drive. Rád bych se informoval jak dlouho a jak často se musí hodinky nabíjet, aby došlo k úplnému dobití.

U modelů, které mají funkci Eco Drive, je sluneční nebo umělé osvětlení přeměňováno na elektrickou energii, která se ukládá v akumulátoru. Běžné nošení hodinek umožňuje jeho neustálé dobíjení a tak zcela odpadá potřeba výměny baterií. Po úplném dobití vydrží hodinky až 500 dní.

Časové údaje k úplnému nabití hodinek.

500 luxů, (běžná kancelář), 320 hodin
1000 luxů, (60-80cm od zdroje),    158 hodin
3000 luxů, (20cm od zdroje), 53 hodin
10 000 luxů, (exteriéry - oblačno), 17 hodin
100 000 luxů, (exteriéry - letní slunce), 6 hodin