loading
loading
 
Nalezeno 149 produktů

+Filtr

Cena

OdDo

Skrýt

Barva řemínku/tahu

Barva ciferníku

Tvar pouzdra

Šířka řemínku

Vymazat

Soutěž
Nalezeno 149 produktů

Řadit dle:

Nahoru

123

Nalezeno 149 produktů

Outdoorové hodinky

Jak samotný název napovídá, outdoorové hodinky jsou určeny zejména k venkovním aktivitám. Tyto hodinky vynikají především funkcemi, které lze využít v extrémních podmínkách (vysokohorská turistika, cykloturistika, plavání, potápění a jiné sportovní aktivity). Ve výbavě outdoorových hodinek obvykle nechybí barometr, výškoměr či kompas. U pokročilejších modelů můžeme najít také další užitečné funkce, jakými jsou GPS, krokoměr či měření tepu.

Hodinky, na které se můžete spolehnout

Dámské outdoorové hodinky a pánské outdoorové hodinky jsou takové, které splňují základní kritéria odolnosti a jsou dobře čitelné také v extrémních podmínkách a v nestandardních situacích. Outdoorové hodinky se od klasických odlišují na první pohled, obvykle jsou robustnější, přesto se nemusí jednat o velké hodinky. Pro některé sportovní aktivity jsou dokonce vhodnější spíše menší a lehčí hodinky, které při pohybu nepřekážejí. Do této kategorii spadají také potápěčské hodinky.

Outdoorové hodinky, které jsou určené pro veškeré aktivity v přírodě, v sobě kombinují tyto základní funkce: kompas, barometr, teploměr a výškoměr. U dražších modelů může být také funkce GPS. Důraz je kladen na orientaci a navigaci při pobytu v horách a vysokohorské turistice. Důležitou vlastností není pouze odolnost, ale také výdrž.

Běžecké outdoorové hodinky

Jedním z nejoblíbenějších sportů je běh. Může jej provozovat prakticky každý, navíc vyběhnout do přírody je velmi příjemné a zdravé. Někteří lidé volí méně náročný sport, kterým je rychlá chůze. K tomu vám ideálně poslouží outdoorové hodinky, které jsou určeny pro tuto sportovní oblast.

Základní modely nabízí pouze nezbytné funkce, kterými jsou čas, stopky, tempo, vzdálenost a výpočet spálených kalorií. Podle vybavenosti aktuálního modelu dokážou také měřit srdeční tep. Do této kategorie patří hodinky, které jsou dostupné prakticky každému.

Které značky přináší outdoorové hodinky?

Pokud sháníte kvalitní dámské či pánské outdoorové hodinky, pak vás jistě zaujme značka Suunto outdoorové hodinky. Za touto značkou stojí outdoorový nadšenec a orientační běžec, který se snažil vyřešit nepřesnost tehdejších „suchých“ kompasů. Přesnost je při závodu velmi důležitá. Tuomos Vohlonen působil jako strojař-inženýr, který byl velmi vynalézavý. Zkusil jednoduše naplnit polní kompas tekutinou a umístil do něho pevnější a lépe čitelnou střelku. Díky tomu zajistil vysokou úroveň přesnosti kompasu.

V 80. letech minulého století přichází na řadu počítače a digitální zařízení. V roce 1987 byl uveden na trh potápěčský počítač, jehož masová produkce se zasloužila o velký rozvoj firmy v následujících letech. Značka Suunto se dostala na přední příčku v oboru potápěčských počítačů. O deset let později spatřil světlo světa náramkový potápěčský počítač s názvem Spyder, jež byl následován outdoorovým počítačem Vector. Tím začíná historie oblíbených náramkových počítačů, které vypadají jako hodinky, ale dokážou toho mnohem více. V roce 2004 uvádí značka na trh první hodinky s využitím GPS.

Dalé jsou oblíbené outdoorové hodinky Casio, Seiko a Timex.

Více než 200 výdejních míst
Blesková doba dodání
x
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prvni