loading
loading
 
Nalezeno 63 produktů

+Filtr

Cena

OdDo

Skrýt

Barva řemínku/tahu

Barva ciferníku

Tvar pouzdra

Vymazat

Tamaris novinky
Nalezeno 63 produktů

Řadit dle:

Nahoru

12

Nalezeno 63 produktů

značky

Prim

Pod tímto názvem se ukrývá dnes již tradiční česká značka hodinek, která slaví úspěchy až v Japonsku. Při výrobě jsou používány ty nejlepší české technologie a kvalitní materiály. Hodinky Prim jsou navrhovány i kompletovány v České republice a jejich kvalita je ověřena certifikátem CZECH MADE.

Prim

Historie značky Prim

První československé náramkové hodinky spatřily světlo světa pod značkou Spartak. V roce 1958 se na trhu prosadila značka PRIM. Začátek průmyslové hodinářské výroby lze přiřadit již k roku 1946. V té době byl v Liberci zřízen podnik Chronotechna, který později sídlil ve Šternberku. V té době se zrodil pán na perspektivní výrobu náramkových hodinek, k jehož realizaci došlo až v padesátých letech minulého století.

První model měl 15 rubínových kamenů, kotvový krok a samokompenzační vlásek. O dva roky později bylo vyrobeno pět prototypů těchto hodinek a brzy byla zahájena sériová výroba. Tehdejší Československo se tak stalo jedním z 12 států na svět, které jsou schopní vyrobit kvalitní náramkové hodinky. Jen pro zajímavost, složitý hodinkový strojek se již tehdy skládal z více než stovky součástek, jejich rozměry byly v desetinách a setinách milimetrů. Náramkové hodinky se začaly vyrábět pod stejnou značkou, kterou Chronotechna dala již dříve budíkům a nástěnným hodinám – PRIM.

 

V roce 1989 došlo k privatizaci národního podniku Chronotechna. Značka PRIM si zásluhou hodinářské továrny z Nového Města nad Metují s názvem ELTON, získala obrovskou popularitu. Při privatizaci obou národních podniků došlo k několika sporům o práva užívání značky PRIM.

 

V roce 2001 zakoupila ochrannou známku PRIM společnost MPM Quality a oživila tak výrobu známé české značky. Nové kolekce hodinek PRIM jsou vypracovány ve spolupráci s předními českými designéry, a to jak v moderním, tak v klasickém retro stylu.

Hodinky pro každého

Značka přináší hodinky pro muže i ženy. Pánské hodinky Prim lze pořídit v titanu i oceli. Muži si mohou vybrat klasické quartzové hodinky, nebo rádiem řízené. Co se mechaniky týče, lze za velmi dobrou cenu pořídit jak klasické automat, tak mechanické chronografy neboli automaty se stopkami.

Dámské hodinky Prim kladou důraz na dokonalý design. Také ženy mohou vybírat hodinky v oceli nebo v titanu, které se vyznačují mimořádnou odolností. Výběr je skutečně pestrý, od jednoduchých modelů až po ty elegantní, které lze nosit do společnosti. Značka Prim klade důraz nejen na kvalitu a design, ale také na přijatelné ceny.

 

Takzvané „Primky“ jsou dnes velmi oblíbené a jen málokdo tuto značku nezná. Kupují si je mladí lidé i senioři. Velmi známá je například řada Prim Sport. Tyto hodinky byly osazeny strojkem kalibr 68, které se vyznačují perfektní vodotěsností. Design hodinek byl již ve své době doslova nadčasový, trochu podobný modelů hodinek Seiko.

Hodinky Prim jsou určeny ke každodennímu nošení, můžete se s nimi vydat na pěší túru po horách nebo se potápět v moři. Jsou určeny do extrémních podmínek, nevadí jim ani voda, ani nepříznivé počasí.

 

Spojení s Japonskem

Česká firma Prim využívá do svých modelů jedny z nejkvalitnějších a nejpřesnějších strojků na světě, kterými jsou japonské strojky Myiota CITIZEN. Stále větší zájem o své výrobky zaznamenala společnost také v Japonsku, neboť tamní zákazníky oslovily tradicí i kvalitou ruční práce. V současné době probíhá spolupráce s partnery z Japonska velmi úspěšně.

Primky a celebrity

Ačkoliv pověst Primek trochu poškodila kauza mezi společností Elton hodinářskou a MPM – Quality, které společně vedly boje o tuto značku, jejich věhlasu to naštěstí příliš neuškodilo. Hodinky Prim při své návštěvě v Praze dostal jako dárek také americky prezident Barack Obama nebo francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Dále pak španělský královský pár a německá kancléřka Angela Merkelová.

Zájem o Primky je opravdu velký. Jejich příznivcem je také Václav Klaus, český „uhlobaron“ Zdeněk Bakala či brankář Petr Čech.

  • Prohlédněte si certifikáty značky značky Prim.

    Certifikáty

    Certifikát pravosti

  • Zajímá vás víc? Podívejte se na video.

Více než 200 výdejních míst
Blesková doba dodání
x
Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prvni