Hodinářský slovník

Smartwatch

Smarwatch

Neboli „chytré“ hodinky. Odpovídají nejnovějším trendům ve světě hodinek. Jsou propojené s telefonem pomocí technologie bluetooth a v konkrétní aplikaci (v telefonu) naleznete údaje o počtu ujitých kroků, o množství spálených kalorií, tepu, tréninkových funkcích apod… Na samotných hodinkách najdete také mnoho informací, aplikace je však ve většině případů podrobnější. Množství poskytovaných údajů je závislé na typu hodinek a prezentovaných funkcích. Nejznámějšími značkami jsou Apple, Samsung, Garmin, Wotchi, Huawei nebo Xiaomi.

S kategorií Smartwatch je spojena i kategorie hybridních hodinek (někdy nazýváno „connected watch“ či „mechanické smartwatch“) – tím jsou myšleny hodinky, které jsou analogové-ručičkové, ale jsou propojitelné s telefonem a v aplikaci na telefonu najdete informace např. o počtu ujitých kroků, spálené kalorie apod. Hybridní hodinky nabízejí třeba značky Kronaby, Festina nebo Lotus.

 

 


Aby toho nebylo málo, na trh se prodírají také „Smart šperky“. Vlajkovou lodí těchto chytrých kousků je značka Bellabeat. Monitor aktivity zabudovaný do elegantního šperku, který můžete nosit jako nárameknáhrdelník či sponu. Přívěsek monitoruje vaše kroky, ušlou vzdálenost, spálené kalorie, kvalitu spánku, hladinu stresu a mnoho dalších aktivit. Jeho baterie vydrží neuvěřitelných 6 měsíců a jeho aplikace je kompatibilní v iOS a Android.

Smartwatch
Chytré šperky